Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania i krótkie odpowiedzi:

  1. Jakie dokumenty mam przynieść na spotkanie w sprawie projektu?
    Wypis z rejestru gruntów bądź kopia aktu notarialnego to najlepsze rozwiązanie. Absolutnym minimum jest numer działki, resztę informacji możemy znaleźć w sieci.
  2. Jaki dom będzie dla nas najlepszy?
    Możesz przejrzeć tysiące projektów w sieci i katalogach, i jeśli nie znajdziesz nic co nie wymaga przeróbki, dopasujemy dom do Waszych potrzeb, na miejscu. Ustaloną koncepcję po narysowaniu i wizualizacji przedyskutujemy razem na kolejnym spotkaniu. Krok po kroczku – zdaj się na nasze doświadczenie, zawsze coś da się wymyślić 🙂
  3. Ile to kosztuje?
    Cena zależy od wielu czynników, dlatego musimy określić czego oczekujecie – a my wycenimy naszą pracę. Oczywiście za spotkanie i konsultacje przed zleceniem nie płacisz, dlatego nie wahaj się i pytaj bezpośrednio – to nic nie kosztuje.
  4. Ile czasu to zajmie?
    Projekt na zamówienie od podstaw – licz około 6 miesięcy.
  5. Nie mogę tak długo czekać! Jak przyspieszyć termin?
    Zleć mapę do celów projektowych z wyprzedzeniem – to trwa ok 1 miesiąca – mapa jest niezbędna i nie da się tego obejść.
    Wystąp o wydanie warunków do gestorów sieci: woda, kanalizacja sanitarna, deszczowa, gaz, energia elektryczna, zjazd z drogi itp.
    Wybierz i kup projekt gotowy, ale tylko taki do którego nie wprowadzicie żadnych zmian!
    Jeśli wszystko zagra to termin można skrócić do 3-4 miesięcy.
  6. Co to jest wyłączenie z użytków rolnych?
    Każdy grunt posiada klasyfikację – budowlaną bądź rolną. Rolna może mieć różne klasy np. RIVb – i ta oraz gorsze (znaczy V, VI) nie wymagają wyłączenia – niska jakość gruntu. Pozostałe trzeba wyłączać z produkcji rolniczej, i do 500m2 powierzchni przeznaczonej do zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej jest to bezpłatne – ponad lub pod usługi – płatne. Opłaty pobiera Starostwo Powiatowe wydział Środowiska.
  7. Czym ogrzewać dom?
    Jaki masz dostęp do źródeł energii: węgiel kamienny, pellet, gaz ziemny, gaz płynny, energia elektryczna, sieć ciepłownicza, drewno? Rozważ możliwości, sposób obsługi, koszty wykonania i obsługi. Wiele możliwości – wiele odpowiedzi. Budynek dopasujemy do potrzeb instalacji.
  8. Czy załatwicie wszystkie formalności?
    Tak, możemy. Wystarczy nam pełnomocnictwo do prowadzenia postępowania do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeden podpis – my załatwiamy resztę. A jeśli masz ochotę uczestniczyć w całym procesie, wyznaczymy dla Ciebie zadania i powiemy jak i gdzie załatwić sprawy. Wystarczy się dogadać.
  9. Nie ma odpowiedzi na moje pytanie – co zrobić?
    Zadzwoń, napisz lub przyjdź osobiście. Postaramy się udzielić odpowiedzi.
  10. Mam na oku lokal, i chcę otworzyć gabinet/sklep/zakład. Co zrobić?
    Przyjedziemy na miejsce i wspólnie ustalimy możliwości przystosowania lokalu czy budynku.